Luga “Eglītes dziesma”

Ļoti bieži, kad aktieri runā par savu pirmo lomu, joka pēc tiek piesaukta koka loma. Ka viņš vienkārši stāvējis uz skatuves un eksistējis. Tieši tādēļ luga, kurā koka loma ir pati galvenā. Lai kāds aktieris varētu teikt, ka viņa pirmā loma bija koks, kurš darīja ko vairāk, kā vienkārši eksistēja.

Autors: Andris Ūdris.

Apjoms: viencēliens, 12 lpp. A4, Times New Roman 12, atstarpe starp rindām – 1,5.

Iespējamais izrādes ilgums: 30+ minūtes

Žanrs: komēdija.

Auditorija: bērni, skolēni, jaunieši, pieaugušie.

Lomu skaits: 4 lomas (it kā 2 sieviešu un 2 vīriešu, bet viss ir ļoti interpretējams).

Tēma: draudzība, vientulība.

Piemērotība specifiskam pasākumam: Ziemassvētkiem (pieaugušajiem, ģimenēm, pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem, jauniešiem).

Sižets: eglītes dzīve klajumā ir vientuļa, tāpēc viņa visu laiku atkārto dziesmiņu, kuru dziedāja garāmejoši bērni. Sadzirdējis eglītes dziesmu, klajumā ielēkšo zaķis, lai viņu apklusinātu. Jo tā taču var pievērst vilku uzmanību. Bet, kad ierodas vilks, tad tik sākas īstais jampadracis un pārpratumi, kurus atrisināt pa spēkam ir tikai pūcei.

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: var iztikt bez dekorācijām.

Darbības vietas: klajums.

Norises laiks: nenoteikts.

Stils/virziens: postmodernisms.

Luga uzrakstīta: 2015. gadā.

Luga iestudēta: Dramaturgu teātrī 2015.g., Staburaga teātrī „Pirmā prognoze” 2016.g. 

Kā iegūt lugas tekstu: aktuālais teksts lasīšanai pieejams https://docs.google.com/document/d/139y4IM_iknFfoifob82DLShdwkc5uN0Npc9Qyw5aQuE/edit?usp=sharing

Luga tulkota: angļu valodā.

Iestudēšanas nosacījumi: ja uz izrādi netiek tirgotas biļetes, tekstu drīkst izmantot bez atlīdzības, rakstiski informējot autoru. Autora kontaktinformācija lugas teksta failā.

Foto no lugas.lv arhīva.Description of the play “Deerwolf Under Spruce”

Author: Andris Udris.

Setting: forest clearing.

Characters: Spruce, Rabbit, Wolf, Owl.

All school theatres and amateur theatres can stage this play free of charge under the condition that tickets to shows are not sold and the author is informed about the intention to stage it. The author will give individual consideration to each application about performing any show for a fee. E-mail address of the  author: andrisu@gmail.com, home page (Latvian): http://andrisu.wix.com/skatuves-nedarbi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *