Luga “Svētki Skangalē”

Mūsdienās pazīstama situācija – kā radīt tādu iespaidu, lai uzvarētu vēlēšanās?

Autors: Edvards Vulfs

Apjoms:  90 grāmatas lappuses (40-43 lpp ieskenēta dubultā! Bet nekas, galvenais , ka visas lapas ir. Slinkums tik garu lugu vēlreiz pārskenēt).

Auditorija: pieaugušie.

Žanrs: mazpilsētas komēdija.

Lomu skaits: 22: 16 vīriešu lomas, 6 sieviešu lomas.

Norises vietas: pagalms, kalpa istaba, saimnieka istaba, istabiņa zem skatuves.

Norises laiks: lugas uzrakstīšanas laiks.

Sižets: tirgotājs Dalbiņš vietējās biedrības svētkiem pasūta tās dibinātāja portretu. To ierodas  gleznot mākslinieks, kuram sākas romāns ar viņa meitu, un vecāki, protams, par to nemaz nav sajūsmā, jo grib viņu izprecināt citam.  Arī ar portretu nav tik vienkārši – neviens īsti nezina, kāds tas dibinātājs izskatījies, jo kaut kur visai sen pazudis.  Gleznotājs kā modeli izvēlas kalpu Bumbieri, taču vienkāršajam un labsirdīgajam kalpam ir kāds noslēpums, kas var izjaukt ilgi plānotos un plašai publicitātei domātos svētkus…

Tēmas: upurēšanās citu laimes labā; manipulēšana ar ļaužu masām; godkāre, liekulība

Teksts: par simbolisku samaksu pieejams šeit.

Luga iestudēta: 1918.g., Liepājas teātrī 20.gs. 30.gados, Ausekļa Limbažu teātrī 1968.g. , Dailes teatrī 1929. un 1970.g., Valmieras drāmas teātrī 1990.g. , Sidnejas latviešu teātrī u.c. Radioteātra ieraksts šeit.

Luga publicēta: 1922.g.

Autortiesības: tā kā Ed.Vulfam autortiesību termiņš beidzies, jums nav nevienam jāprasa atļauja un jāmaksā, lai viņa darbus iestudētu.

Lugas mūsdienīgotā versija: šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *