Lugas “Lācīša deguntiņš” apraksts

Ziemassvētkiem piemīt īpaša smarža, bez kuras svētku laiks var šķist nepilnīgs. Nereti vien tad, kad mums tiek atņemts, aizdomājamies, cik svarīgs bija tas, ko zaudējām. Rotaļu lācīša deguns ir parasta poga, taču bez tās nav iedomājama viņa ikdiena un svētki, kuri smaržo tik īpaši.

Autors: Evija Gulbe (27.02.1979). Vairāk par autori arī šeit.

Apjoms: 10 lpp. (A4, 12 burtu izmērs), viencēliens, 6 ainas, izrādes ilgums 40 min – 1h.

Žanrs: detektīvs bērniem.

Auditorija: jaunāko klašu skolēni, sākumskola.

Lomu skaits: no 13.

Tēma: Ziemassvētki.

Piemērotība specifiskam pasākumam: Ziemassvētku pasākumam.

Sižets: Ziemassvētku laikā rotaļu lācītim pazūd deguns – liela, sarkana poga. Atsteidzas peļu ārsts, taču izārstēt lācīti neizdodas. Peļu ārsts apsola piešūt degunu, tiklīdz tas tiks atrasts. Tikmēr kārtības rūķi ierodas pārliecināties, vai māja, kurā tiek gaidīti Ziemassvētki, ir rūpīgi uzkopta un saposta. Lācītis izstāsta rūķiem par nelaimi, un rūķi piedāvā pielaikot degunus, kas atrasti citās mājās, taču neviens no tiem nav derīgs lācītim. Rūķi iedomājas, ka deguns nav pazudis, bet nozagts, un ierosina saukt palīgā izmeklētāju. Sunim Vufam izdodas notvert zagļus – Sniega vīru un Sniega sievu, kuri, meklējot dažādas greznumlietas, paņēmuši arī lācīša degunu. Lācītis atgūst degunu un atkal var saost, cik patīkami smaržo Ziemassvētki.

Darbības vietas: istaba.

Norises laiks: mūsdienas.

Teātra veids: skolu teātriem.

Luga uzrakstīta: 2016. gadā.

Lugas iestudējumi: Rīgas Hanzas vidusskolā, Lizuma vidusskolā (2018), Dzelzavas kultūras namā (2019), Valmieras Gaujas krasta vidusskolā (2019), Daugavpils, Špoģu vidusskolā (2019), Pārventas bibliotēkā (2019).

Lugas teksts pieejams/iestudēšanas nosacījumi: rakstot uz   evb@inbox.lv.    Autore irAKKA/LAA pārstāvēta autore.

Cita informācija: lugā var tikt iesaistīti deju kolektīvi, kori, ansambļi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *