Tikšanās ar lugu autoriem

Šogad visi sezonas galvenie kultūras pasākumi norisinās tieši 5.- 6.septembrī. Arī Latvijas novadu amatierteātru svētki, kas piedāvā apmeklētājiem noskatīties divdesmit divu amatierteātru izrādes. Šogad svētkus kuplināja arī biedrība “Dramaturgu asociācija”: latviešu lugu autori interesentus iepazīstināja ar savu daiļradi.

5.septembrī Hernhūtiešu saiešanas namā no plkst. 14.00- 14.40 norisinājās dramaturģes Ineses Tālmanes komēdijas izrāde “Lielvārdes leģenda” pēc kuras viņa aicināja uz tikšanos gan ar viņu gan citiem latviešu autoriem.

Aina no Lielvardes teātra izrādes.

No plkst. 15.00- 17.00 atnākušajiem bija iespēja iepazīties ar četriem lugu autoriem, uzdot jautājumus, izteikt priekšlikumus un pat saņemt izlasīšanai vienas jaunākās lugas tekstu.

Inese Tālmane pastāstīja par savu pieredzi saistībā ar teātri, kā arī lugām un topošajām lugām.


Iveta Salgrāve pastāstīja par to, kā viņa raksta lugas, kā arī bagātīgo dzīves pieredzi, kas iedvesmo radīt jaunus darbus gan prozā, gan dramaturģijā.


Kā pēdējais uzstājās Harijs Ammers, kurš pastāstīja gan par to, kāpēc sācis rakstīt lugas, gan arī bija iespēja noklausīties viņa jaunākās lugas fragmenta lasījumu.

Pasākuma beigās lugu autori kopā ar atnākušajiem diskutēja, kā panākt, lai šādi pasākumi būtu vairāk apmeklēti. Protams, nevar ietekmēt milzīgo “konkurējošo” kultūras pasākumu klāstu, ko šogad piedāvaja 5.septembris, tomēr bija jāņem vērā arī tas , ka paralēli šim pasākumam notika arī citas izrādes Brīvdabas muzejā, kā arī to, ka nekur nebija norādes, kā līdz Hernhūtiešu saieta namam nokļūt. Savukārt nejaušie garāmgājēji ne visi uzdrošinājās pievienoties pasākumam, jo tas bija kaut kas cits- tā nebija izklaidējoša izrāde. Tomēr tas bija arī šī “eksperimenta” nolūks- noskaidrot, kāda ir publikas interese un atsaucība. Tas liek saprast, kā nākamajā reizē darīt un labāk un savādāk. Un, protams, liels prieks par atnākušajiem! Ir zināms, ka arī visi netika, kas gribēja.

Interesanti, ka lugu autoriem bija iespēja uzstāties tieši Hernhūtiešu saiešanas namā. Ir kāda nepelnīgi aizmirsta 125 gadus veca luga – Jāņa Poruka “Hernhūtieši”, kas stāsta par uzņēmīgu sievieti, kurai gan liktenis nav visai labvēlīgs. To patiešām būtu interesanti redzēt uz skatuves arī 21.gadsmitā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *