Lugas “Tautiski un latviski Jāņu dienu sagaidot” apraksts

Humorīgs stāsts par Jāņu svinēšanu, veidots tā, lai noslēgumā organiski var iepīt gan dziedātāju, gan dejotāju uzstāšanos, lai veidotu vienotu priekšnesumu.

Vienmēr, kad gribam izdarīt pēc iespējas labāk, iznāk kā vienmēr- ar pārpratumiem, smieklīgām situācijām,  jokiem. Bieži vien tie tādi ir no malas vērotājiem )arī izrādes skatītājiem), bet ne iesaistītajiem.

Autors: Neretietis.

Apjoms: 18 lpp. Times New Roman 14, 2 daļas, 5142vārdi, A4 formāta lapās. Ap  stundu  garai izrādei un starpbrīža tiesa.

Žanrs: komēdija.

Auditorija: Visu vecumu ļaudis. Luga visai ģimenei. Varbūt ne ļoti maziem bērniem.

Lomu skaits: 10 darbojošās personas. 6 vīrieši , 4 sievietes. 6 (2 sievietes un 4 vīrieši, no kuriem viens var būt liels skolēns-pirmajā daļā, bet otrajā nāk klāt vēl 2 vīri un divas sievas.) . Pirmās daļas darbinieki ,izņemot tēvu, maz iesaistīti otrajā daļā (visi-tikai beigās).Pirmajā daļā- tēvs, māte, dēls, tēva vecāki, vēl viens vīrietis, otrajā daļā vēl- divi vīrieši un divas sievietes, kuras var tēlot māti un meitu.

Tēma:. Mīlestība, greizsirdība, attiecības, pārpratumi.

Sižets:  Jāņu dienas svinēšana Auziņu mājāĢimene katru gadu grib Līgi vakaru pavadīt kā neviens. Vienmēr misējas, bet šogad mēģinās –latviešu stilā. Gandrīz etnogrāfiski. Tas gan nenozīmē, ka visus iepriekšējos gadus bijušie misēkļi šogad ies secen.

Norises vieta(s): pārtikušas ģimenes privātmājas istaba.

Norises laiks: mūsdienas.

Luga uzrakstīta: 2012. gadā.

Lugas iestudējumi: Neretas amatierteātris 2012. g., Sērenes amatierteātra kolektīvs 2012. gada Līgo vakarā –fragmentu, Dignājas amatierteātrī 2012.g.,  Vangažu kultūras nama kolektīvs 2013.g. un Latvijas Radio1 Radioteātris 2013.g.


Autortiesības un lugas teksts: pārstāvja epasts – janis-sarmis@inbox.lv ; autoram nav un nav bijušas saistības ar AKKA/LAA.

Video no izrādes: 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *