Lugas „Vispirms nokaunēties” apraksts

Phe, sieviešu ballīte. Kas tur tāds var būt? Atbrauks, iedzers, palamās savus večus, paraudās viena otrai uz pleca, varbūt kāda apvemsies un divpadsmitos jau gulēs.

Autors: A. Niedzviedzis.

Žanrs: visai nenopietna luga.

Auditorija: no14 gadu vecuma.

Apjoms: 23 lpp. A4 formāta lapas. Viss vienā laidā.

Darbojas: pieaugušie. 8 sieviešu un 1 vīrieša loma.

Darbības risinās: vienā vietā- viesu nama kamīna zālē.

Sižets: Viesu nama īpašnieku Jukumu māc bažas par nepietiekamajiem ienākumiem. Arī nedēļas nogalē neviens nav pieteicies. Vai, pie viesu trūkumu, vainojami stingrie noteikumi? Lai nu kā, bet viesu nama darbiniece Annele var justies mierīga, jo alga ir izmaksāta, tāpēc viņa grasās doties uz Rīgu, lai aizietu uz zooloģisko dārzu un padauzītos pa bodēm. Jo, ja nav viesu, tad nav arī darba. Tomēr, noskan ārdurvju zvaniņš un zālē ienāk Alda, kura atvedusi līdzi divas viņas pansionāta iemītnieces. Izskatās, Anneles brīvdienu plāniem pienācis gals un, lai arī Jukums ir gatavs viens pats parūpēties par negaidītajām viešņām, drīz atskan telefona zvans un viesu namā gatavas ierasties vēl četras dāmas, kuras vēlas nosvinēt firmas 10 gadu jubileju.     

Luga uzrakstīta: 2021. gadā.

Luga pieejama: lugas pirmā aina lasāma Facebook grupā „A.Niedzviedzis. Lugas.” Saziņa ar autoru e-pasts- adzis7@inbox.lv

Darba iestudēšanas gadījumā: jāsazinās ar autoru un ļoti tiek gaidīts uzaicinājums uz pirmizrādi.

Pilns lugas teksts lasīšanai, iestudēšanai iegūstams, sazinoties ar autoru e-pastā, vai arī slēgtajā grupā, Fb, “Adzis raksta”.  

Autoram ir sadarbības līgums ar AKKA/LAA. Lugas iestudēšanas gadījumā, nepieciešama licence.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *