Lugas “Upes atnestā” apraksts

“Jā, tas nozīmē mīlētā. Mana meitiņa nebūs Silila, upes atnestā, viņa būs mīlētā. Lai arī vēl neko nejūtu, zinu, ka viņa ir tur.”

Autors: A. Niedzviedzis.

Žanrs: drāma- puspasaka lielajiem.

Auditorija: no 16 gadu vecuma.

Apjoms: 51 lpp. A4 formāta lapas. 8.ainas.

Darbojas: pieaugušie. 5 sieviešu + 1 meitenes ( apmēram 10 gadus jauna) un 5 vīriešu lomas.

Darbības risinās: divās vietās- mežā, un vietā ārpus pilsētas mūriem, jeb brīvā dabā.

Sižets: Marine ar savu meitu Sililu dzīvo mežā. Ļaudis runā, ka viņas esot raganas, vismaz Marine, jo Silila nav Marines īstā meita, bet audžumeita, kuru, pirms daudziem gadiem, atnesusi upe. Silila izaugusi par skaistu meiteni un nav nekā jocīga, ka viņai uzradies draugs, kas patīk arī pašai meitenei. Drīz Silila iepatiksies vēl kādam, lai arī viņas māte cenšas Sililu sargāt no tuvākas tikšanās ar šo cilvēku. Tomēr, vienu reizi abiem būs jātiekas, jo šo tikšanos nav iespējams novērst. Tā saistīta ar sensenu grāfu dzimtas zvērestu, kas liek sargāt Marini un viņas dzimtai piederīgos no tā laika pasaules briesmām. Hunka vectēvs savu zvērestu jau lauzis un par to samaksājis ar savu dzīvību. Vai Hunks grasās sekot vectēva pēdās, jo vēršas ne vien pret Sililu, bet arī viņas mīļoto?  


Foto – pure julia no Unsplash

Luga uzrakstīta: 2021. gadā.

Luga pieejama: lugas pirmā aina lasāma Facebook grupā „A.Niedzviedzis. Lugas.” Saziņa ar autoru e-pasts- adzis7@inbox.lv

Darba iestudēšanas gadījumā: jāsazinās ar autoru un ļoti tiek gaidīts uzaicinājums uz pirmizrādi.

Pilns lugas teksts lasīšanai, iestudēšanai iegūstams, sazinoties ar autoru e-pastā, vai arī slēgtajā grupā, Fb, “Adzis raksta”.  

Autoram ir sadarbības līgums ar AKKA/LAA. Lugas iestudēšanas gadījumā, nepieciešama licence.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *