Lugas “Būšu tavs salmiņš” apraksts

Autors: A. Niedzviedzis.

Žanrs: nedaudz jautrene.

Auditorija: no 12 gadu vecuma.

Apjoms: 29 lpp. A4 formāta lapas. 4 ainas.

Darbojas: pieaugušie. 6 sieviešu un 2 vīriešu lomas.

Darbības risinās: muižas kamīna zālē.

Dekorācijas: kamīns, grāmatu plaukti, 2 atpūtas krēsli, vairāki parasti krēsli, galds ar galdautu, glezna ar vīriešu portretu, svečturis ar svecēm.

Sižets: Jau gadu Niveta Buržuā, ar lielu nepacietību, gaida sava nelaiķa vīra Antona Buržuā testamentu nolasīšanu un ne tikai viņa, bet arī muižas strādnieki- pavāre Vita, mājkalpotāja Mīle un dārznieks Agris, kuri, tāpat kā Niveta, spiesti staigāt dīvaini ģērbti, jo tāds ir mantojuma saņemšanas noteikums. Beidzot tā diena, kad varēs tikt vaļā no muļķīgajiem  noteikumiem, ir klāt, tomēr pārsteigumi vēl nebeidzas. Muižā ierodas trīs sievietes, kuras ir Buržuā kunga ārlaulības meitas un arī pretendē uz daļu mantojuma. Tam visam pa vidu darbojas licenci zaudējis advokāts, kas arī cer uz savu kumosu no mantojuma.

Luga uzrakstīta: 2022. gadā.

Luga pieejama: apraksts un pirmā aina Facebook grupā „A.Niedzviedzis. Lugas.”, kā arī mājas lapā “Andris Niedzviedzis lugas, lugu teksti un citi darbi.”

Saziņa ar autoru: e-pasts- adzis7@inbox.lv

Darba iestudēšanas gadījumā: jāsazinās ar autoru un tiek gaidīts uzaicinājums uz pirmizrādi.

Pilns lugas teksts lasīšanai, iestudēšanai iegūstams, sazinoties ar autoru e-pastā, vai arī grupā, Fb, “A. Niedzviedzis. lugas”

Autoram ir sadarbības līgums ar AKKA/LAA. Lugas iestudēšanas gadījumā, nepieciešama licence.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *