Par lapuLugas.lv ir vienīgā vietne Latvijā, kur var atrast lugas iestudēšanai vai lasīšanai (kā arī – saturs būs noderīgs tiem, kas meklē scenārijus filmēšanai). Mājaslapu veido un uztur 2019.g. 12.jūlijā dibinātā “Dramaturgu asociācija”.

Šeit ir:

  • Gan mūsdienu, gan senāk rakstītas lugas, t.i., gan klasiķu un mūsdienas atzītu autoru, gan jaunu autoru dramaturģiskos darbus.
  • Gan Latvijā, gan trimdā tapušās lugas.
  • Lugas gan pieaugušajiem, gan bērniem un jauniešu auditorijai.

Šeit var meklēt/filtrēt lugas pēc noteiktiem kritērijiem, līdz ar to sev interesējošo dramaturģisko tekstu var atrast daudz, daudz ātrāk nekā bibliotēkā, apmeklējot daudzās autoru mājaslapas vai jautājot dramaturgiem personīgi. Turklāt mūsdienās latviešu lugas grāmatās tiek publicētas ļoti reti. Jāpiebilst, ka, ievērojot autortiesības, šeit arī ne vienmēr tiek publicēti lugu teksti, bet gan to apraksti (arī fragmenti) ar autora kontaktinformāciju vai citu norādi, kur var izlasīt lugas tekstu.

Ja vēlaties iestudēt šeit atrodamās lugas, jāievēru autortiesību likums. Jums ir jālūdz atļauja lugas autora PIRMS iestudējuma procesa uzsākšanas, netkarīgi no tā, vai viņs/a ir vai nav pārstāvēto AKKA/LAA autoru sarakstā! Protams, arī būtiskas izmaiņas lugas tekstā (izmaiņas lomu skaitā, būtiski teksta svītrojumi vai papildinājumi) ir jāsaskaņo ar lugas autoru.

Režisoriem un jebkuram, kurš ir iesaistīts iestudējamā materiāla atlasē, ir iespēja pieteikties lugu jaunumu saņemšanai epastā, rakstot uz lugas@lugas.lv. Tiks izsūtīti jaunpienākušie lugas apraksti (reizēm kopā ar lugas fragmentu vai lugas pilnu tekstu). Lai saņemtu jaunumus ātrāk un pa vienam, aicinu sekot
https://twitter.com/Tekstiteatrim vai domubiedru grupai Facebook – “Parunāsim par dramaturģiju!”

Ir pieejami arī vairāku latviešu lugu tulkojumi citās valodās. Ja ir interese – rakstiet!

Lugas.lv mērķis nav gūt peļņu, bet gan sekmēt latviešu dramaturģijas attīstību. Ja ir iespēja, atbalsti mūs ziedojot -konta numuru atradīsi sadaļā “Par mums”. Atbalstu vari sniegt arī citā veidā, piemēram, atsūtot mums ieskenētus to lugu tekstus, uz kuriem neattiecas autortiesību termiņa ierobežojums. Vairāk par to šeit.

Mājaslapas hostingu nodrošina SIA AREA IT.