Luga “Mežā veikals atbraucis”

Zaķēns ir pārliecināts, ka dzīve viņu mežā ir  pārāk  neinteresanta, pat veikals   atbrauc reti.  Tā tas notiek līdz brīdim, kad kādu dienu viņu  notver brāļi Zebiekstes, kuri esot  meža banda.  Pārvarējis bailes, zaķēns kļūst priecīgs. Beidzot notiek kas neparasts. Jau pēc brīža viņš sāk lūgties, lai uzņem bandā. Zebiekstes apsola arī, bet zaķēnam jāiztur vairākas pārbaudes.  Pēkšņi no zaķu mājas pazūd divas kleitas!  Lācēnam liekas, ka draugs zaķēns uzvedas dīvaini. Zvēri  sačukstas, viens no otra kaut ko slēpj. Policista palīdzei Vārnai šķiet, ka mežā briest noziegums. Viņa ir pārliecināta, ka tas saistīts ar gaidāmo veikala ierašanos. Un vārnai izrādās taisnība.  

Autors  Ināra Šteinberga.

Apjoms   29 A4  izmēra  lapas.   Izrādes ilgums apm. 90 min.

Žanrs  jautrs bērnu detektīvs.

Auditorija:  bērni un  skolēni.

Lomu skaits: kopējais lugas personāžu skaits  ir 15 meža iemītnieki . Režisora izvēle, cik  no tiem zēni un cik meitenes.

Tēma  nezināmi un aizliegti augļi vienmēr solās būt tie garšīgākie. Vilšanās ir laba mācība. Kopā viss ir iespējams.

Darbības vieta: mežs.

Luga uzrakstīta: 2012.g.Rakstnieku savienības rīkotajā meistarklasē.

Lugas iestudējumi: 2013.g. Saldus PV.

Kā iegūt lugas tekstu:sazinoties ar autori: tel. 26357585, e-pasts: inara48@inbox.lv, vai e-pasts: steinberga.inara@gmail.com 

Luga ir iekļauta I.Šteinbergas lugu krājumā “Es spēlēšu teātri” otrajā grāmatā.

Iestudēšanas nosacījumi: obligāti jāpaziņo  autoram, ja luga tiks iestudēta, publicēta u. Iestudējot lugu  obligāti uz afišām,  kā arī aizpildot anketas( skatēm) pie lugas nosaukuma ir jābūt autora vārdam un uzvārdam.  Par uzaicinājumu uz pirmizrādi autore priecāsies, bet tas nav obligāti. Autorei ir saistības ar AKKA/LAA.

Foto no lugas autores arhīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *