Lugas „Četras dāmas un džokers” apraksts

Lugas darbība notiek kādā nekonkrētā zemē. Redzot darbojošos personu vārdus un ielu nosaukumus, dažiem tie var atgādināt 20. gadsimta sākuma Angliju. Taču – nemāniet sevi – tieši tas pats varēja notikt tepat pie mums, tikai pirms nedēļas! Kuru gan neuztrauc tas, ka dzīvot kļūst aizvien nedrošāk, it īpaši, ja mājās nav neviena vīrieša! Visur zādzības, laupīšanas, nevienam nevar uzticēties… Nebūtu nekāds brīnums, ja gaišā dienas laikā kāds tiktu arī noslepkavots! Vai kaut kas ir mainījies kopš Agatas Kristi laikiem? Humors? Varbūt. Bet – varbūt arī – ne tikai!

Autora 2016.gadā tapusī pirmā luga „Uzmanību – ziemeļmeitas” ir iestudēta neatkarīgajā Dramaturgu teātrī un Naukšēnu amatierteātrī, otrā luga „Atmiņas zudumi” tapusi 2017. gadā un ir tikusi iestudēta Dramaturgu teātrī un Smārdes teātra studijā „Kāre”, trešā luga „Skapī” vēl nav iestudēta. Šī, 2018. gadā tapusī kriminālā komēdija „Četras dāmas un džokers” ir autora ceturtais darbs dramaturģijā.

Autors: Harijs Ammers.

Apjoms: 14 lpp., A4 izmēra lapa (burtu izmērs 12), viencēliens.

Izrādes ilgums: 30 minūtes (lasot); līdz 60 minūtes (ja iestudē pilnā apmērā).

Žanrs: krimināla komēdija, trilleris.

Auditorija: 12+ ; pieaugušie, seniori.

Lomu skaits: 4 sieviešu lomas.

Iestudējot, vēlams veikt teksta ierakstu vīrieša balsī (radio ziņas ierakstā lasa vīrietis).

Tēma: attiecības starp sievietēm un vīriešiem labākajos gados, mantkārība.

Sižets: četras dāmas, kurām katrai pieder auskari ar briljantiem vesela kapitāla vērtībā, sanāk uz pēcpusdienas tēju un kārtīgu džokera partiju. Nepiespiestā gaisotnē dāmas apspriež augstākās sabiedrības jaunumus, bet gaisā valdošā spriedze pieaug! Un – tas vēl nav viss! Pēc brīža sāk noskaidroties pats galvenais!

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: vienkārša (izrādei nepieciešamie rekvizīti, tērpi ir viegli pieejami – galds, krēsli, trauki, spieķis, saulessargs / lietussargs, apģērbs, apavi u.c.)

Darbības vieta: viena lokācija (savrupmājas viesistaba).

Norises laiks: nesena vai mazliet senāka pagātne (20. gs 20-tie gadi).

Stils/virziens: reālisms.

Lugas piemērotība specifiskiem spēlēšanas apstākļiem: piemērota spēlēšanai telpās, kas nav teātris (piem. dzīvoklis), kā arī – teātra telpās.

Luga uzrakstīta: 2018. gada augustā.

Lugas iestudējumi: Rūjienas a/t “Vitrāža” (2019. gads, rež. Dace Ķīkule), Tārgales a/t “Tango” (2019. gads, rež. Rita Grieze), Jaunsātu a/t “Dadži” (2019. gads, rež. Aigars Gaigals), Uzvaras a/t (2019. gads, rež. Iluta Puķīte), Billundes (Dānija) teātra kopa “Pūpols” (2019. gads, rež. Mārīte Apala), Pāles a/t  “Azarts” (2019. gads, rež. Ilze Baumane), Komēdijas un drāmas teātrī 2021.g.

Iestudēšanas nosacījumi:  lugas lasīšanai un iestudēšanai var iegūt saskaņā ar noteikumiem, kas redzami autora mājas lapā.

 

Par lugu – http://domgraudi.blogspot.com/2018/09/cetras-damas-un-dzokers-harijs-ammers.html

Viena atbilde “Lugas „Četras dāmas un džokers” apraksts”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *