Skumja pasaka pieaugušajiem. Darbība notiek iedomātā vietā – kādas Kundzes garderobes Skapī, darbojošās personas ir dažādi apģērba gabali, visur esošās zeķes un mūžam skrejošās tupelītes. Mazliet fantāzijas, mazliet skumju pārdomu, mazliet humora un daudz alegoriju mūsu valsts simtgadē. Jebkuras līdzības ar reālām personām vai situācijām ir nejaušas!
Autors: Harijs Ammers (īstajā vārdā Aldis Pommers), dzimis 1964. gada 16. jūlijā, raksta kopš sešu gadu vecuma, kad iemācījās pirmos burtus. Kopš tā laika dzejoļu, nelielu prozas darbu, impresiju un īso stāstu rakstīšana, teātris un dramaturģija vienmēr bijuši Aldim tuvi.
2016.gadā tapusī pirmā luga „Uzmanību – ziemeļmeitas” ir iestudēta neatkarīgajā Dramaturgu teātrī un Naukšēnu amatierteātrī, otrā luga „Atmiņas zudumi” tapusi 2017. gadā un ir tikusi iestudēta Dramaturgu teātrī un Smārdes teātra studijā „Kāre”.
Apjoms: 20 lpp., A4 izmēra lapa (burtu izmērs 12 pts), viencēliens
Izrādes ilgums: 40 minūtes (lasot); līdz 80 min. (ja iestudē pilnā apmērā)
Žanrs: skumja pasaka pieaugušajiem (mazliet skumja komēdija ar mistisku pieskaņu).
Auditorija: jaunieši, pieaugušie, seniori.
Lomu skaits: kopējais lugas personāžu skaits – 12, no tām 5 – caurviju un epizodiskas.
Sieviešu lomu skaits – 8 (pieaugušo, jauniešu vai senioru lomas).
Vīriešu lomu skaits – 4 (pieaugušo, jauniešu vai senioru lomas).
Minimāli nepieciešamo aktieru skaits – 12
Tēma: attiecības starp cilvēkiem, vientulība pūlī, sabiedrībā valdošais apjukums un neziņa, ironija un humors pāri visam.
Piemērotība specifiskam pasākumam: luga nav piemērota nevienam specifiskam pasākumam.
Sižets: simtgadīgā ozolkoka skapī valda satraukums – Kundze grasās veikt lielas pārmaiņas. Kādas tās būs – to neviens nezina, tomēr ir skaidrs, ka vecā dzīve ir beigusies. Visiem laiks beidzot izrunāt to, kas sakrājies, bet dažiem – valdošajā apjukumā arī mēģināt iekarot varu!
Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: vienkārša (izrādei nepieciešamie rekvizīti, tērpi ir viegli pieejami – skapis, krēsli, mūsdienu apģērbs, apavi u.c.).
Darbības vietas: garderobes skapis, „šķīstītava”
Norises laiks: tuvākais laiks, 2018. gada rudens.
Stils/virziens: reālisms un sirreālisms.
Teātra veids: bez īpašas specifikas.
Lugas piemērotība specifiskiem spēlēšanas apstākļiem: piemērota spēlēšanai telpās, kas nav teātris, kā arī – teātra telpās
Luga uzrakstīta: 2018. gada jūlijā.
Lugas apbalvojumi: luga iekļuva 13 labāko lugu skaitā lugu konkursā 2024.g. , tāpēc paredzēta tās publicēšanas lugu kopkrājumā “Cilvēklaiks”.
Luga iestudēta: Dramaturgu teātrī 2019.gadā, režisors A.Pommers.
Iestudēšanas nosacījumi: kontaktēties ar autoru- aldis.pommers@gmail.com