Mūsu biedre L.Stumbre atkārtoti saņēmusi Autortiesību bezgalības balvu

Kopš 1999.gada AKKA/LAA apkopo ziņas par iepriekšējā gadā visdaudzveidīgāk izmantotajiem darbiem, par ko autoriem iekasēta atlīdzība.

AKKA/LAA pārstāv visas radošās nozares – mūzikas, filmu, stāstu, lugu, vizuālo darbu un deju autorus. 2019.gadā un 2022.g. laureātu vidū ir arī dramaturģe Lelde Stumbre.

Viņas luga “Burvīgie blēži” kopš 2014.gada teātra kluba “Austrumu robeža” repertuārā (iestudēta kā režisora Kārļa Anitena diplomdarbs”), Latvijas amatierteātru aktīvajā repertuārā – Matīšu amatierteātrī, Siguldas tautas teātrī, Baldones amatierteātrī, Litenes TN amatierteātrī, Ozolnieku Tautas nama Jauniešu teātra studijā, Lauberes, Vārves, Matkules amatierteātros, arī Stokholmas Latviešu amatierteātrī u.c. Lugas teksts pieejams interneta vietnē https://stumbrelugas.wordpress.com/lielas-lugas/;

2022.g. Stumbre saņēmusi balvu par lugu “Nākošpavasar”, kas iestudēta Valmieras Drāmas teātrī (1988. g. un 2021. g.), publicēta grāmatā “Tā, lai var redzēt ceļu: lugas” (Liesma, 1989), iestudēta arī Latvijas amatierteātros – Saldus Tautas teātrī (2009), Ukru Tautas nama amatierteātrī (2019).

Arī vairāki citi “Dramaturgu asociācijas” biedri iepriekšējos gados saņēmuši Autortiesību bezgalības balvas par lugu iestudējumiem: Monika Zīle, Baiba Jukņēviča, Andris Niedzviedzis, Anita Grīniece, Vigita Pumpure, Hermanis Paukšs un Rita Missūne.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *