Noslēdzies viencēlienu konkurss

Nolēdzies pērnā gada decembrī biedrības “Dramaturgu asociācija” izsludinātais projekta “Lugu konkurss – lugu krājums” otrais lugu konkurss.

Spēkiem, vienā no sarežģītākajām dramaturģijas formām – īslugām, mērojās 20 autori, iesūtot 25 lugas – iepriekš nepublicētas un uzrakstītas pēc 2019. gada.

No tām 12 ir konkursa uzvarētājas un tiks iekļautas lugu krājumā “Cilvēktīkls”, kura izdošana paredzēta šī gada beigās vai arī nākamā gada sākumā.

Lasītājiem  būs iespēja izlasīt divpadsmit darbus : savādas, aizraujošas, emocionālas  situācijas,

kur lugu varoņi sapinušies visdažādākajos tīklos un cenšas no tiem izkļūt, kā nu kurš māk un spēj. Šo īslugu formu izmēģināja gan jaunieši, gan seniori dramaturgi, ar to parādot, ka šī forma  ir aizraujoša.

Pārstāvētie autori un lugas topošajā krājumā:  Hermanis Paukšs, Inese Tālmane, Egīls Šņore,  Kristiāna Štrāle Dreika, Lelde Stumbre, Baiba Zīle, Gita Kārkliņa, Biruta Zujāne, kā arī 4 autori, kuri raksta ar pseidonīmu:  Harijs Ammers,  Elizabete Hafere, Arta Dzīle un Elmārs Jentsī Amols. 

Konkursa lugas vērtēja 7 profesionāli žūrijas pārstāvji: literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Ieva Kalniņa, Tērvetes amatierteātra režisore Dzintra Zimaiša, literatūrzinātniece, pedagoģe Ināra Andžāne, režisors, pedagogs Vilnis Rullis, teātra zinātniece  Ērika Zirne, dramaturģe Lelde Stumbre un dramaturģe Biruta Zujāne.

Biedrība “Dramaturgu asociācija” izziņoja projektu “Lugu konkurss – lugu krājums” un – pirmo – lugu konkursu 2019. gada rudenī;  nākamā gada  1.decembrī iznāca Biedrības “Dramaturgu asociācija” izdotais mūsdienu Latvijas lugu krājums  “Cilvēkzvērs” , kuru joprojām var iegādāties gramatnīcās un “Dramaturgu asociācijā”.

Viena atbilde “Noslēdzies viencēlienu konkurss”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *