“Dramaturgu asociācija”uzsāk sadarbību ar Lietuvu

20.-21.augustā Latvijas  delegācija piedalījās “Mazajā Baltijas Rampā” Lietuvā, Šiluvā. Kopā ar Latvijas Amatieru teātru asociācijas (LATA) un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvjiem, delegācijas sastāvā uz Lietuvu devās arī “Dramaturgu asociācijas” (DA) valdes pārstāves Inese Tālmane un Kristiāna Štrāle-Dreika.

Foto: Andrejs Krūmiņš.

Dalība bija iespējama, pateicoties sadarbības līgumam, kuru pagājušajā vasarā noslēdza DA un LATA. Dramaturģēm šī bija lieliska iespēja iepazīties ne tikai ar Lietuvas, bet arī Latvijas un diasporas amatieru teātru režisoriem.

Programma bija interesanta un iedvesmojoša – sākotnēji dalībnieki devās ekskursijā pa Šiluvu, apskatot katoļu svētvietas un apmeklējot izcilā lietuviešu rezisora E.Nekrošus kapu, noskatījās Viļņas jauniešu teātra izrādi, kas bija veltīta Maironim (1862- 1932), bet vēlāk cītīgi strādāja meistarklasēs, gūstot ieskatu “Applied theater” un izmēģinot praktiskos vingrinājumus. Vakara noslēgumā pie greznās Šilavas kapelas Ramūnas Abukevičiaus lasīja Mairoņa dzeju. Slavenajam lietuviešu rakstniekam šogad ir apaļa – 160 gadu jubileja. Otrajā dienā  dienā visi devās uz dzejnieka un dramaturga Mairoņa muzeju turpat Raseiņu rajonā. Muzejā Raimonda Agnes Medeišiene (“4Rooms” teātris) ar 3 profesionālu aktieru palīdzību un dalībnieku iesaistīšanu deva ieskatu Forum teātra un Playback teātra metodēs.

Foto: Andrejs Krūmiņš.

Tā kā Baltijas rampā 2023, kas notiks Latvijā uzsvars tiks likts uz latviešu oriģināldramaturģiju, “Dramaturgu asociācijas” galvenais dalības mērķis bija prezentēt latviešu autoru lugas Lietuvas teātra pārstāvjiem, un tas izdevās – režisori saņēma anotācijas, kā arī lietuviešu, krievu un angļu valodās tulkotās “Dramaturgu asociācijas” biedru lugas. To lugu autori, kuru anotācijas vairāk ieinteresēja režisorus, gatavo fragmentu tulkojumus, lai atvieglotu tālāko izvēli.  “Baltijas Rampa 2023” notiks Jelgavā 8.-10. septembrī un šajā festivālā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas amatieru teātri izrādīs latviešu autoru lugu iestudējumus. Nākamā gada festivāla tēma – “ģimene”.

Aicinām dramaturgus un lugu autorus arī turpmāk izmantot iespējas piedalīties sadarbības pasākumos, un tos, kas vēl nav “Dramaturgu asociācijā”, iestāties biedrībā, lai varētu izmantot gan šāda veida , gan citas priekšrocības!

Foto : Andrejs Krūmiņš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *