Lugas “Frīda jeb Nepiedienīgs sludinājums” apraksts

Melni romantiska komēdija par uzņēmēja Frederika un viņa biznesa sieviešu attiecību modeli, kurš, piepeši uzpeldot seniem grēkiem, sāk brukt un jukt.

Autors: Rodžers de Kūrs.

Apjoms: pilna apjoma luga, 33 lpp grāmatā.

Žanrs: melni romantiska komēdija.

Auditorija: pieaugušie.

Lomu skaits: 7 sieviešu un 2 vīriešu lomas.

Sižets un tēmas: kādas Liepājas informācijas tehnoloģiju kompānijas ikdienišķo rutīnu pārtrauc tās vadītāja Frederika ideja krasi mainīt biznesa stratēģiju. Liesmas pakulās piemet viņa domas par šķiršanos no sievas, kas ir uzņēmuma finansu vadītāja. Pārējām kompānijas dāmām tas ir signāls aktivizēt cīņu par sava bosa sirdi, tomēr vietējās nozīmes notikumus aizēno kaut kas tāds, par ko runā visa valsts – kāda sieviete no Lielbritānijas ir izvietojusi sludinājumus sociālajos mēdijos, solot simts tūkstošus par “tikai vienu nakti” kādam žigolo vārdā Frīda, kas divdesmit gadus atpakaļ ir apkalpojis klientes Londonā. Frederika sievai rodas aizdomas, ka tas ir viņas vīrs, kas šādā veidā ir sapelnījis starta kapitālu biznesa uzsākšanai dzimtenē.

Lugā tiek runāts par patiesajām vērtībām, kurām pretstatā izveidojusies iedomu un standartu pasaule ar visām klišejām un savām vērtību mērauklām. Groteskām situācijām vienos svaru kausos pretī tiek izspēlēts patiesais – cilvēciskais. Un lielākā no šīm vērtībām, protams, ir mīlestība – cauri gadiem, cauri laikiem, pāri kilometru tūkstošiem.

Luga uzrakstīta: 2021.g.

Luga iestudēta: Liepājas neatkarīgajā teātrī 2023.g.

Lugas teksts: luga publicēta Latvijas Nacionālā kultūras centra izdotajā lugu krājumā “Lugas” (2022) kā viena no Nacionālā lugu konkursa labākajām lugām. Par krājuma iegādi interesēties LNKC un “Dramaturgu asociācijā”(lugas@lugas.lv).

Atļauja iestudēt: jāraksta autoram, kontaktinformācija –   roger.de.cour@gmail.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *