Lugas „Četras Lāses” apraksts

Lāse ir talantīga, jauna dziedātāja no bērnu nama. Lāses pagalvī guļ grāmata „Sengrieķu mīti un varoņteikas”. Iztēlē, viņa pati un tuvie cilvēki iegūst mītisko tēlu vaibstus. Groteskos tekstos un rīcībā, atklājas slēpti zemteksti un kaislības.

Lāsei pieķēries draugs no bērnu nama – Jurģis, tomēr Lāse ir iemīlējusi Alni. Viņš saka, ka  „arī”. To apgalvo arī labākā draudzene Mārīte un piepeši atradies tēvs Kurmis, kurš vēlas būt meitas karjeras menedžeris. Mīlestība un nemīlestība saplosa Lāses jaunības prieku un atņem dzīvību. Viņa ir mirusi, bet viņas mīlētie sanākuši kopā, lai taisnotos un vainotu viens otru.

Autors:  Sandra Sabīne Jaundaldere

Apjoms: 35 lpp, A4 izmēra lapas (šrifts Times New Roman 11), 2 cēlieni, 13 ainas.

Žanrs: drāma ar groteskas un satīras elementiem.

Auditorija: pieaugušie.

Lomu skaits: kopējais lugas personāžu skaits – 5. Sieviešu lomas – 2, vīriešu lomas – 3.  1 vīrieša loma – 55 – 60, pārējie 20 – 35 gadi.

Tēma:  Indivīda izsapņotās, ideālās pasaules saskarsme ar reālo.

Piemērotība specifiskam pasākumam:  auditorijai 18+.

Sižets:  lugas gaitā varoņi cenšas noskaidrot, kāda patiesībā bija visu mīlētā Lāse, tomēr izrādās, ka katram viņa ir bijusi citāda, un no tuvo cilvēku puses bijis daudz izlikšanās.

Darbības vietas:  Lāses istaba, iela, viesnīcas istaba, bārs, jūra.

Norises laiks: mūsdienas.

Stils/virziens  postmodernisms.

Luga uzrakstīta: 2014/2023.g.

Kā iegūt lugas tekstu:  e-pasts sandra.sabine.jaundaldere@gmail.com Luga publicēta arī 2023.g. decembra numurā izdevumā “Avīzes nosaukums” (tēma “Antiutopija”)

Iestudēšanas nosacījumi:  iepriekšēja saziņa minētājā e-pastā. Autoratlīdzība. Ielūgums uz pirmizrādi. Ir saistības ar AKKA/LAA.

Cita informācija: lugā skartas atkarības, arī emocionālās atkarības problēmas, depresijas un suicīda problemātika.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *