Aicinājums iesūtīt lugas

UZMANĪBU! Aicinājumam atsūtīt lugas ilgtermiņa projektam, kas paredz sastādīt un izdot  jaunāko lugu krājumus un piedāvāt tos izdevniecībām, atsaukušies 16 autori, kopumā atsūtītas vairāk 40 lugas. Pēc žūrijas lūguma rezultātu paziņošanas datums tiek pagarināts līdz 15.01.2020.

“Dramaturgu asociācijas” pārstāves – dramaturģes Lelde Stumbre un Biruta Zujāne ir uzsākušas ilgtermiņa projektu, kas paredz sastādīt un izdot vairākus lugu krājumus.

Aicinājums:

Cienījamie dramaturgi- arī tie, kas nav “Dramaturgu asociācijas” biedri!
Aicinām Jūs sūtīt savas lugas (izņemot bērnu lugas) ilgtermiņa projektam, kas paredz sastādīt un izdot vairākus (ilgtermiņā – 3) jaunāko lugu krājumus (9-12 lugas vienā krājumā) un piedāvāt tos izdevniecībām.
Projekta mērķis ir akcentēt un parādīt, ka dramaturģija ir laikmetīgās kultūras daļa, un lugas ir patstāvīgs, pilnvērtīgs mākslas darbs.
Gaidīsim Jūsu nepublicētās lugas – bez žanra ierobežojuma, gan īslugas, gan pilna apjoma lugas, uzrakstītas pēc 2000. gada (norādot uzrakstīšanas gadu). Ja luga uzvesta, norādīt gadu un vietu, kur tā iestudēta.

Lugas vērtēs žūrija : Agra Straupeniece (teātra zinātniece), Ieva Kalniņa (literatūrzinātniece un LU Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore), Dzintra Zimaiša (Tērvetes amatierteātra režisore), Vilnis Rullis (režisors, pedagogs), Ināra Andžāne (literatūrzinātniece), dramaturģe Lelde Stumbre un dramaturģe Biruta Zujāne. Žūrijas sastāvs var tikt papildināts.

Lugas tiks vērtētas, vadoties pēc šādiem kritērijiem:
– Laikmetīgums.
– Mūsdienu aktualitāte.
– Konflikta uzstādījums, risinājums, nobeigums.
– Tēlu sistēma un raksturu izvērsums.
– Valoda – atbilstība žanram, stilam, raksturīgums
– Dramaturga piedāvātais telpiskais risinājums
Lugu iesūtīšanas laiks – 2019.g.18. oktobris. Rezultātu paziņošana – 31.decembris ( nepieciešamības gadījumā, rezultātu paziņošanas laiks tiks pagarināts). Rezultāti tiks publicēti “Dramaturgu asociācijas” mājas lapā.
Autori, kuru lugas tiks iekļautas krājumā, tiks aicināti uzrakstīt par savām lugām anotāciju, aprakstu par sevi, pievienot arī savu foto. Katrai lugai, kas tiks iekļauta krājumā, žūrijai būs arī īss pamatojums, kāpēc šī luga izvēlēta krājumam.
Pirmā krājuma nosaukums – “Cilvēkzvērs”.
Lugas sūtīt Leldei Stumbrei ( lelde.stumbre@gmail.com), Birutai Zujānei (biruta.zujane@gmail.com).
Piebilde: projekts ir brīvprātīgs pasākums.

Nolikums – šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *