Kamēr teātra izrādes nenotiek – lasīsim lugas!

Ņemot vērā Latvijas valdības lēmumu  “Covid-19” vīrusa dēļ atcelt publiskus pasākumus, tajā skaitā teātra izrādes, biedrība “Dramaturgu asociācija” aicina teātra fanus turpināt domāt par teātri un izbaudīt savas iztēles brīvību, lasot lugas.

Lai arī pēdējos desmit  gadus lugu izdošana grāmatās ir mazinājusies, tomēr, pateicoties interneta iespējām, daudzus dramaturģiskus tekstus ir iespēja lasīt tiešsaistē. Tie nav tikai klasikas darbi, kuri brīvi pieejami, pateicoties autortiesību termiņa beigām, bet arī pašu autoru personīgajās un dažādās citās mājaslapās ievietotās laikmetīgās lugas.

 Apzinoties, ka šajā laika periodā  citkārt aktīvie teātra skatītāji daudz laika pavadīs mājās, tā ir lieliska iespēja rakstītou vārdus salīdzināt ar to, kas redzēts vai tiks redzēts uz skatuves. Tā ir arī iespēja pievērst vairāk uzmanības mazāk populārai – tomēr ekskluzīvai – literatūras formai: dramaturģijai, kas Latvijā vēsturiski bijusi tikpat nozīmīga kā proza un dzeja.

“Dramaturgu asocācijas” biedru mājaslapas, kurās ir publicētas lugas vai to fragmenti:

https://stumbrelugas.wordpress.com/author/leldestumbre/

http://www.ltn.lv/~buldozer/Svetais_Karsh.htm

https://kleoteksti.wordpress.com/category/lugas/

http://www.anitagriniece.com/lugas.html

https://andrisu.wixsite.com/skatuves-nedarbi

http://www.rogerdecour.com/rakstnieciba/

Facebook grupa „A.Niedzviedzis. Lugas.”

www.baibajuknevica.lv

I.Salgrāve

Vairākiem citiem “DA” autoriem – Egilam Šņorem, Birutai Zujānei, Dainai Strelēvicai, Inārai Šteinbergai, Monikai Zīlei, Hermanim Paukšam, Uldim Siliņam, Arturam Rubenim, Leldei Stumbrei, Kristiānai Štrālei Dreikai – lugas publicētas grāmatās un/vai periodikā.

Ja kādam autoram ir sava mājasalapa ar lugām, ceram saņemt viņa iesniegumu par iestāšanos “Dramaturgu asociācijā” un šo vietņu sarakstu papildināt!

Papildu informācija – rakstot uz lugas@lugas.lv un www.lugas.lv.

#paliecmājās

Viena atbilde “Kamēr teātra izrādes nenotiek – lasīsim lugas!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *