Iznācis lugu krājums “Cilvēkspārns”

Šī gada novembra beigās iznācis biedrības “Dramaturgu asociācija” izdotais lugu krājums “Cilvēkspārns”- lugas  bērniem 9+ un jauniešiem. Krājumā ir žūrijas izvēlētās 12 lugas, kā arī jaunieša sarakstīta luga, kas nepiedalījās konkursā.

Šis ir trešais lugu krājums projekta “Lugu konkurss – lugu krājums” ietvaros. Pirmais lugu krājums “Cilvēkzvērs” tika izdots 2020, otrais – “Cilvēktīkls” 2021. gadā.

Šis lugu krājums ir par uzticēšanos, sapratni un cerību, ka sakļautie spārni pacelsies lidojumā.” /B. Zujāne, “Pēcvārds”./

Pārstāvētie lugu autori: Inese Tālmane, Egīls Šņore, Lelde Stumbre, Biruta Zujāne, Māris Bortņikovs, Andris Niedzviedzis, Laima Poga, Miks Lisovskis, kā arī autori, kuri raksta ar pseidonīmu:  Arta Dzīle un Sandijs Lāszils.  Vāka mākslinieciskais noformējums, glezna “Mēs – karnevāls”, autore – Marija Leina.

Daži no lugu autoriem bija ieradušies saņemt savus eksemplārus tipogrāfijā “Dardedze”.

Konkursa lugas vērtēja 7 profesionāli žūrijas pārstāvji: literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Ieva Kalniņa, Tērvetes amatierteātra režisore Dzintra Zimaiša, literatūrzinātniece, pedagoģe Ināra Andžāne, režisors, pedagogs Vilnis Rullis, teātra zinātniece Ērika Zirne, dramaturģes Lelde Stumbre un Biruta Zujāne, psiholoģe Ineta Kona.

Krājums izdots ar Vinetas Atvaras finansiālo atbalstu. Iespiests tipogrāfijā “Dardedze hologrāfija”  1000 eksemplāru metienā.

“Lugu lasīšana un iestudēšana ir radošs un ļoti stimulējošs process piedzīvot jaunas sajūtas, uzdrošināšanās gūt jaunu pieredzi, tas ir kā piedzīvojums. Un šis piedzīvojums ir saistīts ar ceļošanu pie sevis, izdzīvojot jaunu emociju gammu un atklājot sevī jaunas prasmes, lai savu dzīvi dzīvotu pilnvērtīgāk.” /Ineta Kona, “Ievads”./

Grāmatu var iegādāties grāmatnīcās “Globuss” un “Jānis Roze“, kā arī “Dramaturgu asociācijā” (rakstiet uz lugas@lugas.lv) .

Ja vēlaties iestudēt kādu no šīm lugām, arī rakstiet “Dramaturgu asociācijai.”

LTV sižets par lugu krājumu –

4 atbildes “Iznācis lugu krājums “Cilvēkspārns”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *