Lugas „Ak, šīs kalpones!” apraksts

Viencēliens aizved skatītāju it kā pazīstamā, it kā kaut kur redzētā, tomēr iedomātā pasaulē. Pirms „simts gadiem”, kādā bagātā pilsētas savrupmājā risinās notikumi, kas tik pat labi varētu notikt šeit un tagad – mūsdienās! Lugā „Ak, šīs kalpones!” attēlotie notikumi risinās ar vairākiem citas šī autora lugas – Četras dāmas un džokers personāžiem un abas šīs lugas ir skatāmas kontekstā, kā viena otras turpinājums.

Autors: Harijs Ammers (īstajā vārdā Aldis Pommers).

Apjoms: 16 lpp., A4 izmēra lapa (burtu izmērs 12 pts), 1 cēliens. Iespējamais izrādes ilgums 60 – 65 minūtes (ja tekstu iestudē pilnā apmērā).

Žanrs: komēdija ar noslēpumiem.

Auditorija: jaunieši (14+) un pieaugušie

Lomu skaits: kopējais lugas personāžu skaits – 4. Sieviešu lomu skaits – 3 (2 pieaugušo, 1 senioru loma). Vīriešu lomu skaits – 1 (pieaugušo loma). Minimāli nepieciešamo aktieru skaits, lai šo lugu iestudētu – 4

Tēma:  dzīves peripetijas, attiecības starp cilvēkiem.

Sižets: Pikabijas kundzes – ekstravagantas un skopas atraitnes labākajos gados, stingi sargātā reputācija ir apdraudēta! Viņas slepenais, gados daudz jaunākais mīļākais – pilsētas iekārojamākais vecpuisis, sieviešu ārsts – doktors Midlfīlders ir stājies sakaros ar Pikabijas kundzes kalponēm un tagad kādam par to būs jāmaksā! Pēc neliela izbīļa un dažiem negaidītiem pavērsieniem, noskaidrojas, ka summa nav maza! Kurš, kuram un cik samaksās?

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: vienkārša (izrādei nepieciešamie rekvizīti, tērpi ir viegli pieejami – galdi, krēsli, dīvāns, apģērbs u.c.)

Darbības vietas: viena – kādas savrupmājas viesistaba.

Norises laiks: iedomāts (20.gs 20.-30. gadi).

Stils/virziens: hipertrofēts reālisms, absurds.

Lugas piemērotība specifiskiem spēlēšanas apstākļiem: piemērota spēlēšanai arī telpās, kas nav teātris (dzīvoklis, bibliotēka, birojs) vai nelielās teātra telpās (kamerzālēs).

Luga uzrakstīta: 2021. gada 15.jūnijā.

Lugas iestudējumi: uzsākts iestudējums Latviešu – dāņu biedrības amatierteātrī „Pūpols”

Kā iegūt lugas tekstu: rakstot autoram uz e-pastu: aldis.pommers@gmail.com

Lugas teksts pieejams iestudēšanai no 2021. gada 15.oktobra.

Iestudēšanas nosacījumi: par iestudēšanas nosacījumiem, lūdzu rakstīt autoram uz e-pastu: aldis.pommers@gmail.com

Foto no lugas autora arhīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *