Iznācis lugu krājums “Cilvēktīkls”

Šī gada 29. novembrī iznācis biedrības „Dramaturgu asociācija” izdotais lugu krājums “Cilvēktīkls”.

Šis ir otrais lugu krājums projekta “Lugu konkurss – lugu krājums” ietvaros. Pirmais lugu krājums “Cilvēkzvērs” tika izdots 2020. gadā nogalē.

Lugu krājumā “Cilvēktīkls” iekļauti 12 viencēlieni, kur lugu varoņi sapinušies visdažādākajos tīklos un cenšas no tiem izkļūt, kā nu kurš māk un spēj.

Pārstāvētie autori: Hermanis Paukšs, Baiba Zīle, Inese Tālmane, Egils Šņore, Kristiāna Štrāle Dreika, Lelde Stumbre, Gita Kārkliņa, Biruta Zujāne, kā arī 4 autori, kuri raksta ar pseidonīmu:  Harijs Ammers,  Elizabete Hafere, Arta Dzīle un Elmārs Jentsī Amols. 

Otrajā lugu konkursā, vienā no sarežģītākajām dramaturģijas formām – īslugām, spēkiem mērojās 20 autori, iesūtot 25 lugas – iepriekš nepublicētas un uzrakstītas pēc 2019. gada.

Konkursa lugas vērtēja 7 profesionāli žūrijas pārstāvji: literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Ieva Kalniņa,Tērvetes amatierteātra režisore Dzintra Zimaiša, literatūrzinātniece, pedagoģe Ināra Andžāne, režisors, pedagogs Vilnis Rullis, teātra zinātniece Ērika Zirne, dramaturģe Lelde Stumbre un dramaturģe Biruta Zujāne.

Šo īslugu formu izmēģināja gan jaunieši, gan seniori, ar to parādot, ka šī forma  ir aizraujoša.

Krājums izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Vāka mākslinieciskais noformējums, glezna “Putnu pasaule”, autore – Marija Leina.

Izdots tipogrāfijā Dardedze hologrāfija, 800 eksemplāru metienā.

Grāmatas maketa autore – Aleksandra Lauma Latkovska.

“Gribētos aicināt atvērt šo krājumu un lasīt to kā interesantu, saistošu lasāmvielu, kurā ir mazliet no visa – gan psiholoģiski smalkas attiecību drāmas, noslēpumos vīti detektīvstāsti, spēles ar apziņu, gan skartas nopietnas sociālas un globālas problēmas. Šīs lugas spilgti iezīmē sava laika notikumus, izjūtas un emocijas. Tās signalizē par pārmaiņām ne tikai cilvēka domāšanas paradumos, bet arī pasaules vispārējās situācijas gaisotnē”.

 /Ērika Zirne, Ievads/

Grāmatu var iegādāties Jāņa Rozes, Latvijas Grāmatas (t.sk. Globuss), Valters un Rapa grāmatnīcās, buki.lv, virja.lv, kā arī biedrībā “Dramaturgu asociācija”- lugas@lugas.lv

Informāciju sagatavoja:
“Dramaturgu asociācijas” biedre, projekta vadītāja
Biruta Zujāne, biruta.zujane@gmail.com,lugas@lugas.lv, t. 27632070, www.lugas.lv