Tikšanās grāmatnīcā

Kad “Dramaturgu asociācija” izdeva lugu krājumus “Cilvēkzvērs” (2020) un “Cilvēktīkls“(2021) izpalika grāmatu atvēršanas svētki, protams, pandēmijas ierobežojumu dēļ. Tagad- kad to vairs nav, nolēmām sarīkot tikšanos ar šo abu krājumu lugu autoriem klātienē -2022.gada 22.aprīlī 17.30. Piedalīties varēja Lelde Stumbre, Egīls Šņore, Kristiāna Štrāle-Dreika un Biruta Zujāne, kuru lugas publicētas abos krājumos, kā arī Baiba Zīle un Inese Tālmane, kuru lugas iekļautas grāmatā “Cilvēktīkls”.

Tikšanās norisinājās “Jāņa Rozes” grāmatnīcā “Spicē” un to vadīja Biruta Zujāne. Bija zināmas bažas par to, vai atnāks pietiekami daudz cilvēku, bet tās izrādījās nepamatotas – pietrūka pat sēdvietu.

Katrs autors izstāstīja par sevi un savu radošo ceļu dramaturģijā. Arī par to, kādu vietu lugas ieņem viņu daiļradē, jo, kā zināms, Lelde Stumbre un Baiba Zīle raksta arī prozu. Egīls Šņore dalījās ar savu pieredzi kinoscenāriju rakstīšanā. Kristiāna Štrāle Dreika – kā biedrības “Dramaturgu asociācija” vadītāja – pastāstīja arī par biedrības dibināšanu un mājsalapas www.lugas.lv izveidi.

Raisījās saruna arī par to, kā lasīt lugas cilvēkiem, kas nav ne režisori, ne aktieri un nedara to profesionālu mērķu vadīti. B.Zujāne un B.Zīle (piedaloties improvizācijas teātra aktierim) nolasīja fragmentus no savām lugām.

Pasākuma noslēgumā apmeklētājiem – kuru vidū bija gan konkrētu autoru fani, gan režisori, gan cilvēki, kurus interesē literatūra – bija iespēja uzdot jautājumus un iegūt autoru autogrāfus. Publiku interesēja autoru sadarbība ar režisoriem, piemēram, izmaiņu veikšana lugā iestudēšanas vajadzībām.

Pozitīvās emocijas un tikšanās prieks, ko radīja šis pasākums, mudina domāt, ka tādi noteikti jārīko vēl. Cerams, nākamā lugu krājuma atvēršanas svētki notiks uzreiz pēc tā iznākšanas. Bet pirms tam – visi interesanti gaidīti šī gada 4.jūnijā Lielvārdē uz Latvijas mūsdienu autoru oriģināldramaturģijas izrāžu festivālu “Pie mums martā”.

Visi foto no “Dramaturgu asociācijas” arhīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *